Ważne obszary na liście kontrolnej do sprzątania biura

Kiedy jesteś zajęty rozwijaniem firmy, kontaktami z klientem, zarządzaniem personelem, to ostatnią rzeczą o którą powinieneś się martwić jest porządek w Twoim biurze. Właśnie do tego potrzebna jest firma sprzątająca. Zanim jednak wynajmiesz taką firmę upewnij się, że masz przygotowaną listę kontrolną, tak żeby serwis sprzątający dokładnie wiedział czego od nich oczekujesz i jakie obowiązki będą musieli wykonywać, aby wypełnić warunki umowy.

Duże profesjonalne firmy sprzątające posiadają szeroki zakres usług, posiadają bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt, więcej wysoko wykwalifikowanych pracowników a także posiadają większe doświadczenie w czyszczeniu powierzchni biurowych. Profesjonalna firma sprzątająca może również zaoferować szereg usług dodatkowych od czyszczenia i konserwacji parkingu do zwalczania szkodników. Dodatkowo, jeśli nie będziesz zadowolony z pracy konkretnego pracownika, z łatwością zostanie on podmieniony na innego.

Recepcja

Jest to pierwsze miejsce w Twoim biurze, które zobaczy Twój klient. Z tego powodu, ta część biura wymaga więcej uwagi, niż tylko zwykłe codzienne odkurzanie. Jeśli na podłodze znajduje się wykładzina, to powinna być regularnie prana, aby zapobiec zbyt dużemu zabrudzeniu. Jeśli na podłodze nie ma wykładziny nie oznacza to mniej pracy, wręcz przeciwnie, taką podłogę również należy regularnie czyścić aby zapobiec efektowi zmatowienia. Wszystkie śmieci powinny być wyrzucane na bieżąco, a wszystkie powierzchnie regularnie czyszczone. Okna powinny być czyste zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz, pajęczyny regularnie usuwane z narożników i sufitu. Nie należy zapominać o klamkach i włącznikach do światła.

Łazienka

Łazienki powinny być czyszczone przynajmniej raz dziennie. Czyszczenie powinno obejmować umywalki, podłogi, muszle klozetowe i pisuary. Należy również regularnie uzupełniać środki do odkażania rąk i ręczniki papierowe. Kosze na śmieci wymagają cyklicznego opróżniania. Nie wolno zapominać o czyszczeniu luster, suszarek do rąk, włączników do światła i drzwiach. Odświeżacze powietrza to niezbędnik każdej łazienki.

Kuchnia

Wszystkie powierzchnie powinny być czyszczone. Na szczególną uwagę zasługują obszary, gdzie przygotowujemy jedzenie, powierzchnie grzewcze i zlewy. Nie powinny być pominięte również krzesła i stoły. Newralgicznym miejscem jest lodówka, która powinna być czyszczona z pozostawionych w niej resztek jedzenia.

Przestrzeń biurowa

Wszystkie pozostałe obszary powinny być odkurzane i czyszczone codziennie lub co dwa dni, w zależności od potrzeb. Okna zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz także powinny być czyste.