Nagłówek wpisu

opis

Sprzątanie biura. Czym kierować się przy wyborze firmy sprzątającej do sprzątania biura?

Jest to podstawowe pytanie każdego zarządzającego lub właściciela firmy – sprzątać samemu czy skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Jeśli już odpowiemy sobie na to pytanie – tak, chętnie zlecę sprzątanie w mojej firmie fachowcom, to musimy sobie odpowiedzieć na kolejne – na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej firmy sprzątającej.

Wybór sprawdzonej i odpowiedzialnej, a przede wszystkich profesjonalnej firmy sprzątającej wcale nie jest taki prosty jakby się wydawało. Nie chodzi przecież o to, by jak najszybciej załatwić sprawę i ściągnąć do siebie nie wiadomo kogo. Chodzi o sprawne i dokładne posprzątanie naszego biura, przy zachowaniu odpowiedniego standardu, a co najważniejsze przy zachowaniu odpowiednich procedur bezpieczeństwa. Zaletą outsourcingu sprzątania jest to, iż firmy trudniące się tym obszarem usług dysponują odpowiednim sprzętem, odpowiednimi środkami do czyszczenia, jak również profesjonalnym sprzętem i załogą. W przypadku środków czystości, często są to dobre ekologiczne produkty, które nie szkodzą środowisku naturalnemu oraz naszemu środowisku pracy. Dlatego też przy wyborze odpowiedniej firmy sprzątającej powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • standaryzację oferowanych usług,
  • czas realizacji usługi i reakcji firmy na dodatkowe zlecenia prac,
  • środki do sprzątania i sprzęt jakimi dysponuje firma,
  • szkolenia pracowników sprzątających
  • referencje,
  • cenę.

Powinniśmy zweryfikować, czy firma sprzątająca posiada ubezpieczenie OC od wykonywanej działalności oraz czy posiada odpowiednie certyfikaty branżowe, jak np. Certyfikat „Gwarant Czystości i Higieny” wydawany przez TÜV Rheinland Polska przy współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Czystości.

Zostaw odpowiedź