Najlepsze prezenty dla maniaków sprzątania

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami i znalezienie idealnych prezentów dla ludzi w swoim życiu to jedna z najlepszych jego części. Jednak często jest też najbardziej frustrująca i czasochłonna. Dawanie komuś przedmiotów i sprzętów związanych ze sprzątaniem może wydawać się trochę dziwne, aczkolwiek jeśli dana osoba ma małego bzika na punkcie czystości, to na pewno będzie zachwycona! Wystarczy wszystko ładnie zapakować, dodać elegancki akcent i idealny prezent gotowy. Co powinno znaleźć się wewnątrz takiego podarunku?

 

Automatyczny odkurzacz

Zaczniemy od czegoś naprawdę wyjątkowego. Gdy tylko iRoboty pojawiły się na rynku, to niejeden maniak sprzątania od razu o nich zamarzył. Miłość do czystości nie zawsze wiąże się z tym, że mamy ochotę spędzać każdą wolną chwilę na odkurzaniu podłogi. Robot posprząta nasz dom jak będziemy w pracy, ale nawet obserwowanie tego małego robota w akcji to niezła zabawa! Wielu producentów podchwyciło pomysł i ich modele są o wiele tańsze od pierwowzoru.

Ściereczki z mikrofibry

To pewnie nie brzmi już tak spektakularnie, jednak każdy, kto musi zajmować się sprzątaniem w swoim domu, na pewno je doceni. Wielką zaletą tych ściereczek jest to, że są wielofunkcyjne – można nimi łatwo wyczyścić kuchenkę, podłogę czy okna. Często wypolerują powierzchnię tylko dzięki wodzie. Dodatkowo występują w wielu kolorach i wzorach, więc cieszą także oko. Można je potraktować jako zamiennik skarpetek, którymi pewnie już niejednokrotnie obdarowywaliśmy daną osobę.

Mop parowy

Kolejne mutlifunkcyjne rozwiązanie. Mop parowy wyczyści wszystko, nawet wieloletni brud między fugami. Wystarczy tylko para, nie trzeba szorować czy dodawać detergentów. Mop potrafi nawet wyprasować ubrania! Zabije bakterie, odświeży mieszkanie i zapewni niebywały połysk podłogi. Prezent idealny – spodoba się nie tylko maniakom sprzątania, ale także tym, którzy mają problem z utrzymaniem domu w czystości.

UV Sanitizing Wand – dezynfekująca „różdżka”

Niestety trudno ją znaleźć w polskich sklepach czy na portalach internetowych, jednak bez problemu odnajdziemy ją na stronach zagranicznych. To niepozorne urządzenie przy pomocy promieni UV jest w stanie całkowicie wybić wszystkie bakterie, wirusy i drobnoustroje, jakie zamieszkały z nami pod jednym dachem. Jest to niezwykle ważne dla osób z alergiami lub mających osłabiony układ odpornościowy. Sprzęt od wielu lat wykorzystywany jest w szpitalach, więc czas przenieść tę technologię do domów.

Odkurzacz piorący

Każdy maniak sprzątania na pewno ma w swoim domu odkurzacz, jednak dopiero te z funkcją prania mogą się naprawdę przydać. Są one niestety trochę droższe niż tradycyjne odpowiedniki, jednak ich zakup na pewno zwróci się z nawiązką. Odkurzacze piorące bez problemu poradzą sobie ze zwykłym kurzem, piaskiem czy resztami na podłodze. Dodatkowo wyczyścimy nimi dywany, tapicerkę, a nawet najbardziej wymagające materiały. Ich plusem jest też to, że w razie sytuacji kryzysowej mogą pracować bez worków.

Szczotki do trudno dostępnych miejsc

Kolejne małe gadżety, które potrafią w znacznym stopniu ułatwić sprzątanie. Nie kosztują wiele, a i tak mało kto z nas ma je w swoim domu. Można kupić szczoteczki do czyszczenia klawiatury komputerowej, kaloryferów lub wlotów do pochłaniaczy. Niektóre modele montowane są na teleskopowych rączkach, dzięki czemu bez trudu wyczyścimy karnisze, żyrandole czy zbierzemy pajęczyny z sufitu.