Gadżety do organizacji biura

Wrażenie bałaganu często tworzą małe rzeczy porozrzucane w nieładzie na biurku czy półkach. Wszystko wydaje nam się potrzebne i musi być pod ręką, jednak bywa i tak, że sięgamy po dany przedmiot tylko raz w tygodniu. Aby zapanować nad biurowym chaosem nie trzeba się od razu pozbywać swojej kolekcji ulubionych długopisów, tylko znaleźć im odpowiednie miejsce, które stanie się swoistą ozdobą przestrzeni. Oto kilka przydatnych gadżetów, dzięki którym efektywnie zorganizujemy biuro.

Ukrywamy bibeloty z biurka
W natłoku pracy często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile rzeczy ląduje na naszych biurkach. Rano przychodzimy i nie możemy się w tym wszystkim połapać: gdzie są najistotniejsze dokumenty, wczorajszy raport albo telefon służbowy? A tak naprawdę do zorganizowania miejsca na biurku wystarczy tylko parę gadżetów.

Najistotniejszymi z nich są pojemniki na przybory biurowe. Możemy zdecydować się na klasyczny kubek na długopisy, jednak aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca warto pokusić się na kompaktowe pojemniki. Najlepsze są te przeźroczyste, wykonane z pleksi lub plastiku, posiadające minimum trzy przegródki. Dzięki temu żaden pisak, spinacz czy zestaw karteczek nie zaginie w akcji i zawsze będziemy mogli go wypatrzeć.

Kolejną zmorą biurek są wszechobecne kable. Otaczamy się niezliczoną ilością sprzętów, a do każdego z nich zazwyczaj potrzebna jest inna ładowarka. Pozawijane kable nie wyglądają estetycznie, a do tego są bardzo trudne w utrzymaniu czystości. Tu z pomocą przychodzą uchwyty na kable. Można je zrobić samemu ze zwykłych biurowych spinaczy lub kupić bardziej designerskie modele. Dostępne są w przeróżnych wzorach i kolorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Zagubiony telefon potrafi nieźle zestresować. Aby nie kłaść go gdzie popadnie warto zainwestować z specjalny stojak. To proste i tanie rozwiązanie ułatwi pracę i ograniczy napady paniki po rzekomej stracie sprzętu. Równie dobrze sprawdzi się podstawka pod tablet czy inne mniej lub bardziej drogocenne urządzenia.

Starty papierów, z których nie wiadomo, co jest ważne, a co już dawno powinno znaleźć się w śmieciach – to codzienność niejednego pracownika biurowego. Istotna korespondencja lubi się w taki sposób zawieruszyć, więc jak najbardziej przydatnym gadżetem jest listownik. Wydawać by się mogło, że to już przeżytek, jednak dzięki niemu będziemy dokładnie wiedzieć, która umowa została już podpisana.

A w biurze nadal nieład
Biurka zorganizowane a nadal w pomieszczeniu panuje lekki chaos? Nie zapomnijmy o tym, że ład w wspólnej przestrzeni również jest bardzo ważny. Największym problemem w mniejszych biurach są wszechobecne kurtki i marynarki. Każdy z nas chce w pracy wyglądać jak najlepiej, jednak rozwieszanie swoich ubrań na krzesłach nie wygląda zbyt dobrze. Warto więc kupić wieszaki ścienne z chowanymi uchwytami. Dzięki nim nie tylko zaoszczędzimy miejsce, ale także ukryjemy, jeśli nie będą potrzebne. Dobrym rozwiązaniem w tej kwestii są także półki z miejscami na wieszaki. To takie dwa w jednym – zyskamy obszar np. na książki i nie będziemy musieli odwiedzać klientów w pomiętych kurtkach.

Składane kosze i pojemniki są niezwykle pomocne, przy organizowaniu przestrzeni biurowej. Mogą być wykonane z materiału, kartonu lub plastiku, najważniejsze jednak, żeby zawsze można było je złożyć i schować, jeśli już nie będą użyteczne. Chowamy do nich wszystko, co chwilowo zawadza – teczki, zszywacze i gazety. Ważne tylko, żeby nie zapomnieć, co w danym kartonie się znajduje!