Środki czystości

Poza dostarczaniem wiedzy na temat sprzątania i funkcjonowania firm sprzątających, chcielibyśmy pomóc Państwu w wyborze profesjonalnych środków czystości. Na rynku istnieje duża ilość firm oferujących preparaty o najróżniejszym przeznaczeniu i szerokim zastosowaniu. Są to zarówno środki czystości do zastosowania profesjonalnego jak i preparaty do zastosowania domowego.

Jaka jest różnica między środkami domowymi i profesjonalnymi?

W przypadku sektora HORECA mamy do czynienia z środkami czystości o wyższej koncentracji, np. w restauracjach stosuje się silniejsze środki czystości ze względu na częstszą eksploatacje naczyń i garnków. Równocześnie mamy tutaj do czynienia z użytkowaniem naczyń przez różne osoby co wymaga szczególnych środków ostrożności, między innymi oczyszczanie sztućców w wysokiej temperaturze. Warto przy tym pamiętać, że środki wysoko skoncentrowane wymagają należytej ostrożności przy ich używaniu i często zastosowania rękawic ochronnych. Dlatego nie są one przeznaczone do użytku domowego. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której dziecko sięga po środek czystości umieszczony na zlewozmywaku. W przypadku zastosowania domowego nie mamy również do czynienia z tak silnymi zabrudzeniami jak w przypadku naczyń i garnków eksploatowanych w restauracjach. Dlatego do użytku domowego należy stosować domowe środki czystości.

Warto brać przykład z naszych skandynawskich sąsiadów, gdzie ekologiczne środki czystości zyskały wyjątkowe uznanie. Ekologiczne środki czystości na bazie naturalnych składników są wystarczająco skuteczne do użytku domowego. Nie wpływają również negatywnie na środowisko naturalne, nie podrażniają skóry i dróg oddechowych co jest szczególnie ważne w przypadku alergików i osób z wrażliwą skórą.

Bardzo chętnie pomożemy Państwu w doborze środków czystości. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami za pośrednictwem infolinii lub maila. Nasi doradcy pomogą w wyborze odpowiednich preparatów.