Praktyczne zastosowanie papierowych ręczników

Prawie każdy z nas, ma w domu papierowe ręczniki. W biurach też są zawsze pod ręką. Ułatwiają nam sprzątanie oraz przydają się w najbardziej niespodziewanym momencie. Dodatkowo, są wyjątkowo tanie. Prawda jest taka, że najczęściej używamy ich w kuchni, ale mają też inne zastosowania. Podpowiadamy, do czego mogą się przydać.

Mycie tłustej patelni
Mycie naczyń, szczególnie jeżeli mamy w domu lub biurze zmywarkę, to kwestia paru chwil. A co z otłuszczoną patelnią? Czy ją również można myć w zmywarce? Oczywiście, jednak najpierw należy usunąć z niej resztki tłuszczu. W przeciwnym wypadku, tłuszcz może zatkać odpływ i filtr naszej zmywarki. Do czyszczenia patelni doskonale nada się właśnie papierowy ręcznik. Wystarczy już kilka listków, aby wchłonęły z niej cały tłuszcz.

Mycie kosza na śmieci
Wszyscy dobrze wiemy, że worki na śmieci nie są zbyt trwałe. Bardzo często zdarza się, że worek ze śmieciami po prostu pęknie, a wszystkie nieczystości zostaną na dnie kosza. Wtedy jego mycie nie należy do najprzyjemniejszych. Można sobie jednak to zadanie nieco usprawnić. Wystarczy na dno kosza położyć kilka listów papierowego ręcznika, które wchłoną cały brud.

Mycie tostera
Ta metoda nie tyczy się jedynie tosterów, ale wszystkich sprzętów, na których lubią osadzać się przypalone resztki. Ich pozbycie się jest trudne, zwłaszcza z tostera, ponieważ nie włożymy go w całości do zmywarki, ani do zlewu. Wszyscy doskonale wiemy, że urządzenia na prąd z reguły nie lubią kontaktu z wodą. Z pomocą przychodzą ręczniki papierowe.
Do czyszczenia urządzeń, które mają kontakt z żywnością, powinniśmy używać takich ręczników, które mają atest Państwowego Zakładu Higieny. Używamy dwóch listków, które układamy wewnątrz tostera. Papier spryskujemy wodą. Następnie toster zamykamy i zostawiamy na dłuższą chwilę (może być to godzina lub dwie). Po tym czasie, wyjmujemy namoknięte ręczniki, a pozostały brud przecieramy suchymi listkami.

Czyszczenie mikrofalówki
Jedzenie, które przygotowujemy w mikrofalówce lubi pozostawać na jej ściankach. Całe szczęście, jej czyszczenie dzięki papierowym ręcznikom jest wyjątkowo proste. Wystarczy położyć w mikrofali talerz przykryty mokrym ręcznikiem papierowym (dla lepszego efektu można dodać kilka kropel soku z cytryny). Teraz pozostaje jedynie włączenie mikrofali. Para, wytrącająca się z ręcznika osiądzie na ściankach urządzenia. Po wszystkim należy wytrzeć wnętrze mikrofalówki suchym ręcznikiem.

Czyszczenie szafek
Dzięki papierowym, jednorazowym ręcznikom, walka z kurzem i zabrudzeniami na szafkach – zwłaszcza tych łazienkowych i kuchennych, staje się banalnie prosta. Nawilżoną, papierową ściereczką wystarczy przejechać po zakurzonej, brudnej powierzchni. Efekt jest lepszy, niż kiedy używamy ściereczek z materiału. Plusem jest też to, że papierowych ręczników nie trzeba prać, wystarczy sięgnąć po nowy listek.

Usuwanie kamienia z kranu
Jeśli nie myjemy baterii łazienkowych i kuchennych regularnie, to po jakimś czasie, osadzi się na nich kamień. By łatwo sobie z nim poradzić, możemy użyć ręczników, które namoczymy w occie. Teraz wystarczy taki ręcznik przyłożyć do miejsca z kamieniem i zostawić na kilka godzin. Lepszy efekt uzyskamy, jeżeli pozostawimy go nawet na całą noc. Po wszystkim, wystarczy przepłukać miejsce z kamieniem i wytrzeć suchym ręcznikiem.

Usuwanie plam z wosku
Jeśli zdarzy się plama z wosku na dywanie, do jej usunięcia można ręcznika papierowego i żelazka. Wystarczy położyć ręcznik papierowy na plamie i przeprasować ręcznikiem. Wosk zamieni się w ciecz i zostanie całkowicie wchłonięty przez ręcznik. To samo tyczy się innych plam.

Ręczniki papierowe doskonale sprawdzą się przy sprzątaniu kuchni i łazienki. Są wyjątkowo tanie, skuteczne oraz bardzo uniwersalne.