Podłoga w biurze jako wizytówka firmy

Decydując o rodzaju podłogi w biurze podejmujemy decyzję, która zaważy na wielu aspektach użytkowania naszych firmowych pomieszczeń. Estetyka, wygoda, poziom głośności, komfort użytkowania i wygoda czyszczenia.. to wszystko należy przemyśleć przed podjęciem decyzji. A wybór nie będzie łatwy, mamy w zasięgu całą gamę możliwości. Względy estetyczne pozostawmy dekoratorom wnętrz i przemyślmy teraz względy praktyczne.

W niewielkich biurach najpopularniejsze są dziś wykładziny. Są łatwe w utrzymaniu, wyciszają pomieszczenia i niezawodnie wizualnie ocieplają wnętrze. Najpraktyczniejsze są ciemne barwy z mieszaną grubością nici i z niskim runem. Wadą wykładzin jest ich nieestetyczne zużywanie się. Przetarte i wydeptane miejsca szpecą wnętrze. Niestety rzadko spotykają się z odpowiednią reakcją osób decyzyjnych o ich wymianie na nowe.

Podłogi winylowe świetnie sprawdzają się na większych i tłoczniejszych powierzchniach. Ich wadą jest głośność ale dostępne są i podłogi akustyczne PCW, które pochłaniają dźwięki równie dobrze jak dywany. Winylowe podłogi są bardzo łatwe i wygodne w czyszczeniu, odporne na plamy, antystatyczne, trudnopalne, a zatem coraz częściej wybierane do intensywnie użytkowanych, dużych pomieszczeń. Na PCW można np. położyć wykładzinę o niskim runie. Im wyższe runo wykładziny tym oczywiście większy nakład pracy należy włożyć w jej czyszczenie.

Podłogi drewniane choć są eleganckie i nadają wnętrzu niepowtarzalny, ciepły charakter oraz pewien prestiż nie są polecane do biur, w których jest spory ruch. Trudne w utrzymaniu i podatne na uszkodzenia nie sprawdzają się na dużych powierzchniach, gdzie dużo się dzieje. Np. obuwie typu szpilki jest dla nich nieustającym zagrożeniem. Ich wadą jest też głośność.

Bywa też tak, że wynajmujemy powierzchnie biurowe w kamienicach lub budynkach z pięknymi podłogami kamiennymi, a czasem marmurowymi. Sami również możemy pokusić się o wyłożenie podłóg kamiennymi kaflami. Taka podłoga ma swoje zalety ale też jest wymagająca w czyszczeniu i głośna. Do tego typu powierzchni należy stosować specjalne preparaty.

Jakąkolwiek podłogę wybierzemy do naszych biur będzie trzeba się zmagać z ich czyszczeniem i dbać by nie straciła blasku jeżeli zależy nam na dobrym wrażeniu na klientach. Pranie wykładzin, nabłyszczanie i mycie winylowych powierzchni, konserwacja parkietu…Wygodnie tą pracę złożyć na ręce specjalistów. Profesjonalna firma sprzątająca nie powinna mieć problemu z wyczyszczeniem każdej powierzchni, od marmuru po parkiet.