Firmy sprzątające – nowoczesne rozwiązania w biznesie

Zatrudnienie firmy sprzątającej ma wiele zalet, a jedną z najistotniejszych jest fakt, że kiedy porównamy koszty wynajmu serwisu sprzątającego z pracownikiem zatrudnionym na etacie, okaże się szybko, że szala korzyści pochyla się w stronę usługodawców zewnętrznych. Przeanalizujmy te najważniejsze.

Przede wszystkim nie ponosimy w takim wypadku koniecznych kosztów badań lekarskich wstępnych czy okresowych i szkoleń BHP jakie musielibyśmy opłacić pracownikowi. Wszystkie obowiązki administracyjne związane z zatrudnieniem takie jak naliczanie pensji,  ewidencja czasu pracy, rejestrowanie i wyrejestrowywanie z ZUS ponosić będzie firma świadcząca nam usługi porządkowe.  Krótko mówiąc – mniej pracy, mniej dokumentacji, mniejsze koszty. Warto też dodać, że segment usług business-to-business dynamicznie się rozwija i ceny serwisów sprzątających stają się z roku na rok coraz bardziej konkurencyjne.

Profesjonalna firma sprzątająca obsługująca na co dzień wielu klientów ma doświadczenie nieporównywalnie większe z pojedynczym etatowym pracownikiem, co przekłada się na szybką, sprawną i kompleksową obsługę. Nie musimy też martwić się o zaopatrzenie w profesjonalną chemię albo też odzież roboczą, o jej pranie lub wymianę. Serwis dysponuje środkami czystości i dobierze je do naszych potrzeb, a także zapewni, jeśli sobie zażyczymy, wszystkie potrzebne środki higieniczne takie jak np. papier toaletowy, mydło, ręczniki, kostki toaletowe i rozliczy je na oddzielnej fakturze.  Polegając na zapleczu technicznym firmy sprzątającej możemy oszczędzić czas i energię na szukanie dodatkowych usługodawców. Wypranie tapicerki, maszynowe czyszczenie podłóg lub kompleksowe sprzątanie po evencie, remoncie, przeprowadzce czy bankiecie- to wyzwania wyłącznie dla dobrze zorganizowanych ekip.

Jeszcze jednym atutem korzystania z usług profesjonalnych firm sprzątających jest brak przymusu  skupiania uwagi na osobie sprzątającej i efektach jej działań, gdyż kontrolę sprawują tu specjalnie wyznaczone do tego celu osoby. Kadra sprzątająca liczy kilka, kilkanaście osób, nie ma więc problemu jeśli ktoś wypadnie z grafiku. Żadne z pomieszczeń czy biur nie zostanie zaniedbane z przyczyn tzw. losowych. Ponadto omijają nas koszty związane z urlopem lub zwolnieniem lekarskim pracownika. Mamy możliwość ustalenia dowolnych godzin przeznaczonych na czynności porządkowe. Większość firm sprzątających oferuje swoje usługi bez ograniczeń czasowych. Dostosują się do naszych wymagań np. pracy w nocy czy w weekend.

Lista korzyści jest długa i nie trudno się do niej przekonać. Firmy, które stawiają na swój wizerunek, które dbają o komfort klientów i pracowników nie wahają się wybierać nowoczesne rozwiązania. Nawiązanie współpracy z  profesjonalną firmą sprzątającą to dziś po prostu standard w biznesie.