6 powodów dla których warto stosować maty wejściowe

Zatrudniając profesjonalną firmę sprzątającą masz pewność, że obiekt pozostanie czysty. Warto też znać różne metody wspomagające zachowanie czystości.

Jedną z takich metod są maty wejściowe, które obecnie występują w różnych kształtach i rozmiarach. Chcąc zachować czystą przestrzeń warto rozważyć zakupienie takich mat. Poniżej przedstawiamy zalety korzystania z mat wejściowych.

Według badań przeprowadzonych przez ISSA ok. 80% wszystkich zanieczyszczeń dostających się do budynku pochodzi z butów osób wchodzących. Stosując maty wejściowe można ograniczyć wnoszenie brudu.

Nie jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować dostającego się kurzu i błota. Mata wejściowa znacznie ograniczy dostawanie się tego rodzaju zanieczyszczeń.

Deszcz jest koszmarem dla wszystkich, którzy chcą utrzymać w czystości centralne obszary firmy. Wraz z deszczem pojawiają się zabłocone buty i mokre podłogi. Maty wejściowe skutecznie pochłaniają wilgoć i ograniczają roznoszenie jej po całym budynku.

Nie każdy wie, że dzisiejsze maty wejściowe nie muszą być proste i brzydkie. Mogą pełnić funkcje czyszczące i dekoracyjne jednocześnie. Obecnie można również posiadać zadrukowane maty (np. naszym logo).

Dobrze rozmieszczone zapobiegają poślizgnięciu się naszych gości bądź pracowników. Chronią również podłogę przed uszkodzeniem.

Specjalne wielowarstwowe maty pokryte klejem skutecznie zatrzymują zanieczyszczenia, a specjalny dodatek do kleju zapobiega również rozwojowi drobnoustrojów.